Про «Сонячне Місто»

Що ми робимо: «Сонячне Місто» будує сонячну електростанцію на муніципальних дахах Славутича, щоб заробляти на продажі електроенергії за зеленим тарифом. Стати співвласником цієї електростанції може кожен охочий.

Стисло про «Сонячне Місто» (презентація)

SolarTownUA

Як це працює

Ми встановимо сонячні електростанції на дахах муніципальних будівель і продаватимемо електроенергію за «зеленим тарифом». Це дозволить повернути початкові інвестиції членам кооперативу та отримати чистий прибуток за кілька років.

Ми реалізуємо принцип закладений одним із піонерів кооперативного руху Вільгельмом Фрідріхом Раффайзеном – «Неможливе для одного стає можливим для багатьох».

Енергетика вимагає значних капіталовкладень, проте об’єднання невеликих інвестицій від звичайних громадян дозволяє разом запускати проекти у цій галузі.

Члени кооперативу разом складають свої інвестиції та стають колективним інвестором, який встановить сонячні електростанції на дахах муніципальних будівель – БК «Енергетик», БПО «Люкс», «Мінськ». Це дозволить генерувати чисту електроенергію й прибуток для членів кооперативу та міської громади.

Моделювання розміщення сонячної електростанції на одній з будівель в Славутичі (“Дніпро”)

Крім того, кооператив муніципальний, бо створений за сприяння міста та створює нові можливості для громади: частина чистого прибутку йтиме на міські проекти.  Одним із учасників «Сонячного Міста» є КП «Агенція Регіонального Розвитку».

Кооперативний Спільнокошт

Щоб зібрати значні кошти, потрібні для створення сонячної електростанції, ми залучатимемо членів кооперативу за моделлю кооперативного спільнокошту – усі охочі зможуть придбати паї у кооперативі. На ці кошти ми і побудуємо сонячну електростанцію на дахах, орендованих кооперативом у Славутича.

Така практика не нова – за останні роки у розвинених країнах вона набула широкого поширення під назвою equity crowdfunding. Ми лише пристосовуємо цей механізм до наших умов та особливостей регулювання української енергетики.

Краудфандингова кампанія триватиме з 15 серпня по 2019 року. При цьому перші 2 тижні виключне право інвестувати в «Сонячне Місто» матимуть мешканці Славутича, адже ми хочемо залучити у невеликі генеруючі потужності перш за все людей, що живуть поряд з місцем, де вони розташовані.

29 серпня до процесу можуть приєднатися усі охочі з будь-якого регіону України.

Переваги

Енергетичні кооперативи пропонують своїм членам низку переваг. Їх давно усвідомили у всьому світі, саме тому у розвинутих країнах існують тисячі подібних кооперативів. Вони займаються найрізноманітнішими речами – від генерації електроенергії до її транспортування, розподілу або виробництва тепла.

Що пропонуємо ми?

Низький поріг входу. Вартість одного паю для члена кооперативу становить 15 000 гривень (близько €500) . Це суттєво дешевше за будівництво приватної сонячної електростанції на будинку (станція потужністю 10 кВт на сьогодні коштуватиме не менше $7000).

Прибуток прив’язаний до євро. В Україні «зелений тариф», за яким працюють сонячні та вітрові електростанції встановлюється в прив’язці до курсу євро. Це дозволяє стимулювати стійкий розвиток відновлюваної енергетики та прогнозованість доходів учасників енергокооперативу після запуску сонячної електростанції.

Окупність (із дисконтуванням) до 7 років. На кожну 1000 євро, інвестовану у кооператив, його члени отримуватимуть щороку 138 євро (після усіх податків). Чистий ROE пайщиків становить 13,9%

Демократичність управління. Прибуток членів кооперативу залежить від кількості паїв. Разом з тим, кожен власник паїв має 1 голос, безвідносно до їх кількості. Це дозволяє надійно збалансувати інтереси учасників кооперативу.

Участь у фінансуванні міських проектів. 5% чистого прибутку кооператив спрямовуватиме на міські проекти, які буде обирати місцева громада.

Залишились запитання? Ви можете переглянути відповіді на поширені запитання і задати власні у розділі «Поширені запитання».

Scroll to top