Про «Сонячне Місто»

Що ми робимо: «Сонячне Місто» збудувало сонячну електростанцію на трьох муніципальних дахах Славутича потужністю 200 кВт. Кооператив продає електроенергію в єдину енергосистему України та сплачує місту за оренду дахів.

Ми реалізуємо принцип закладений одним із піонерів кооперативного руху Вільгельмом Фрідріхом Раффайзеном – «Неможливе для одного стає можливим для багатьох».

Енергетика вимагає значних капіталовкладень, проте об’єднання невеликих інвестицій від звичайних громадян дозволяє разом запускати проекти у цій галузі.

Члени кооперативу разом складають свої інвестиції та стають колективним інвестором, який встановить сонячні електростанції на дахах муніципальних будівель – БК «Енергетик», БПО «Люкс», «Мінськ». Це дозволить генерувати чисту електроенергію й прибуток для членів кооперативу та міської громади.

Моделювання розміщення сонячної електростанції на одній з будівель в Славутичі (“Дніпро”)

Енергетичні кооперативи пропонують своїм членам низку переваг. Їх давно усвідомили у всьому світі, саме тому у розвинутих країнах існують тисячі подібних кооперативів. Вони займаються найрізноманітнішими речами – від генерації електроенергії до її транспортування, розподілу або виробництва тепла.

Які наші особливості?

Низький поріг входу. Вартість одного паю для члена кооперативу становила 15 000 гривень, станом на 2019 рік – близько €500. Це суттєво дешевше за будівництво приватної сонячної електростанції на будинку (станція потужністю 10 кВт в той час коштувала понад €6000).

Прибуток прив’язаний до євро. В час створення кооперативу в Україні діяв «зелений тариф», який встановлювався в прив’язці до курсу євро. Це дозволяло прогонзувати високу прибутковість для учасників енергокооперативу після запуску сонячної електростанції. Щоправда, зміна державної політики щодо тарифоутворення не дозволила цим прогнозам справдитися.

Демократичність управління. Прибуток членів кооперативу залежить від кількості паїв. Разом з тим, кожен власник паїв має 1 голос, безвідносно до їх кількості. Це дозволяє надійно збалансувати інтереси учасників кооперативу.

Участь у фінансуванні міських проектів. Згідно зі статутом кооперативу, 5% чистого прибутку кооператив має спрямовувати на міські проекти, які буде обирати місцева громада.

Scroll to top